Jak wziąć kredyt przez internet?

W dzisiejszych czasach przez internet można zrobić naprawdę dużo – m.in. wziąć kredyt gotówkowy! Nie musisz już więc specjalnie udawać się do placówki, by złożyć wniosek o finansowanie. Co więcej, decyzję co do przyznania dodatkowej gotówki możesz otrzymać nawet w kilkanaście minut! Jak więc starać się o kredyt przez internet, co trzeba przygotować i na co zwrócić uwagę?

Jaki kredyt można dostać przez internet?

Choć wnioskowanie o kredyt w sieci to zdecydowanie wygodna opcja, to warto mieć na uwadze, że w taki sposób nie będziemy mogli wziąć każdego typu finansowania. Przez internet można wziąć tylko kredyt gotówkowy, i to w wersji na niższą kwotę oraz krótszy czas. Większa inwestycja wiązałaby się dla banku z większym ryzykiem, dlatego badanie zdolności kredytowej klienta znacznie by się wówczas wydłużyło.
Na szczęście kredyt przez internet oferuje większość polskich banków, łatwo więc będzie Ci znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Szybki dostęp do gotówki i możliwość skorzystania z oferty z każdego miejsca na świecie sprawiają, że na taką usługę chętnych jest coraz więcej osób. Wadą może być jednak brak możliwości negocjacji warunków, co można robić, biorąc kredyt w fizycznej placówce banku.
Kredyt online

Kredyt przez internet krok po kroku

Aby zawnioskować o kredyt gotówkowy w sieci, potrzebny Ci będzie dowód osobisty, za pomocą którego potwierdzisz swoją tożsamość. Wchodzisz na stronę internetową banku i ustalasz, jaką kwotę i na jaki termin chcesz pożyczyć. Musisz też wypełnić formularz, w którym instytucja zapyta Cię m.in. o Twoje źródło dochodu oraz jego wysokość. Na tej podstawie następnie oceni zdolność kredytową oraz sprawdzi Twój profil w bazie Biura Informacji Kredytowej.
Po rozpatrzeniu wniosku, bank udzieli Ci odpowiedzi co do decyzji kredytowej i przedstawi Ci umowę. Może to zrobić w Twoim profilu w bankowości internetowej (jeśli posiadasz konto w tym samym banku, w którym chcesz wiąż kredyt), przez telefon lub dostarczyć dokument przez kuriera, który Ty następnie będziesz musiał podpisać. Następnie gotówka trafi na Twoje konto i nie pozostanie Ci nic innego, jak terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązanie.